معبد Uluwatu

معبد‏ Uluwatu : 

حس زیبایی از بلندای صخره ها در معبد Uluwatu

چه تماشایی است که در جزیره بالی به دیدار یکی از زیباترین معابد آن، معبد Uluwatu بروید. آنگاه از دیدار مناظر هیجان انگیز و دور نمای روح افزای برخورد امواج، با لبه های صخره ای که معبد Uluwatu بر فراز آن قرار دارد، غرق لذت بشوید. عطر اقیانوس هند را به جان بکشانید و از شنیدن بزرگترین الهام هستی، همانا موسیقی دلچسب امواج نشاط یابید. به دیدار یکی از شش گانه معبد مقدس هندو های بالی، در جنوب جزیره آمده ایم. گردشگری از معبد Uluwatu که در بلندای هفتاد متری، بر روی صخره ای سکنی گزیده و گردشگران را با زیبایی طبیعت بکر پیرامون خود، فرا می خواند. در بررسی معبد Uluwatu،  با ما همراه باشید.

اوج معنویت در معبد Uluwatu

در قطب گردشگری اندونزی بزرگترین کشور مسلمان جهان، یعنی جزیره بالی آیین  هندوئیسم، دین رسمی شناخته می شود. معابد قدیمی و پر از عرفان بالی، از جمله معبد Uluwatu خود اثباتی بر این موضوع است. معبدی که با دنیایی از معرفت به عقیده مردمان جزیره بالی، در کار دور کردن شر شیاطین و عوامل مخرب از جزیره دخیل است. از منظر مردم معبد Uluwatu، تلفیقی زیبا از خدایان براهما (Brahma)، ویشنو (Vishnu) و الهه شیوا (Shiva) می باشد. بنابراین معبد از جنبه حکمت و معرفت بخاطر یگانگی سه خدا، دارای اعتبار و احترامی زیاد در نزد ساکنان جزیره بالی است. راستی باید بدانید که در ظاهر لغوی اسم معبد Ulu به معنای نوک و بالا، همچنین Watu نمایی از سنگ و صخره را در بر دارد. و براستی نیز چنین است.

معماری شگفت انگیز معبد Uluwatu

معبد را در روستای پکاتو (Pecatu) از نواحی زیبای کوتا (Kota) می بینید. در گذرگاه رسیدن به معبد با جاده ای پیچ در پیچ و سرتاسر ساخته شده از دیوارهای کوتاه قامت بتنی، مواجه خواهید شد. معبد Uluwatu دارای دو دروازه شمالی و جنوبی است. در جایگاه  ورودی معبد، حکاکی هایی با شکوه از نقوش زیبا دیده می شود. تازه در هر کدام از ورودی ها شما می توانید، مجسمه هایی با بدن یک انسان و سری به شکل فیل ببینید. تندیس ها و آثار باستانی معبد حکایت از قدمت آن به سال دهم میلادی دارد. ضمناً محافظت از عینک آفتابی، کلاه و وسایل عکاسی جهت ثبت همیشگی چشم انداز زیبای معبد، از میمونهای جنگل پیرامون آن مهم است. 

سخن آخر:

قرار گرفتن Uluwatu Temple در محاصره ای از مناظر بکر طبیعت، نظیر جنگل و اقیانوس بسیار زیباست. بنابراین با انتخاب آژانس گیتاگشت و بهره بردن از خدمات تجملی و لوکس آن، در تور بالی آرامش را بخود هدیه دهید. آنگاه به تماشای زیباترین غروب و طلوع خورشید، از فراز صخره ها در معبد Uluwatu  نشسته و اوجی از هیجان را در اوج حس نمایید.

نظر دادن

درباره گیتاگشت

 

شرکت خدمات مسافرت هوایی و گردشگری گیتاگشت در سال ۱۳۸۳ تأسیس گردید و هم اکنون با پرسنل مجرب و حرفه‌ای در صنعت گردشگری در دو شعبه و با قراردادن اصل مشتری مداری و جلب رضایت حداکثری در سرلوحه امور خود قدم به عرصه دنیای زیبا ولی پیچیده گردشگری نهاد.

مدیران مجموعه گیتاگشت با پرهیز از بزرگنمایی و شعارزدگی در کمال واقع‌بینی به مسئولیت سنگین و حساس خود اذعان داشته و دارند. کلیه پرسنل و مدیران موظف‌اند تا با شناسائی نواقص و نقاط ضعف مجموعه در صدد رفع آنها برآمده و در برآوردن خواسته‌های مشتریان کمال حساسیت و توجه را مد نظر قرار دهند.

تماس با ما

 

ico2 دفتر مرکزی: خیابان سهروردی جنوبی، خیابان ملک، نبش کوچه فرهومند، پلاک یک، طبقه یک، واحد 3

تلفن: 88401071-021

ico2 شعبه نیاوران: خیابان باهنر(نیاوران)، پایین تر از سه راه یاسر، پلاک 252، مجتمع آوا نیاوران یک، واحد 102

تلفن: 26851060-021

ارتباط با مدیریت: 1460345-0912  Info@GitaGasht.com

1n

این پکیج را برای دوستان خود بفرستید

1a

این صفحه را برای دوستان خود بفرستید

1n

این پکیج را برای دوستان خود بفرستید

1a

این صفحه را برای دوستان خود بفرستید

منو موبایلی

تماس بگیرید