معبد Tanah Lot

معبد Tanah Lot : 

اعجاب، هیجان و معنویت در معبد  Tanah Lot  

در میان امواج خروشان اقیانوس هند در جنوب غربی جزیره همیشه زیبای بالی، به دیدار معبد Tanah Lot که بر فراز تخته سنگ بزرگی قرار دارد، خواهیم رفت. معبد Tanah Lot که بنا بر عقیده بومیان هندوی جزیره، توسط هیولای مار شکلی، از مارهای دریایی حفظ و نگهداری می شود. مار عظیم الجثه ای که معبد، جزیره و مردمانش را از شر شیاطین و نیروهای آزار دهنده خبیث محافظت می نماید. در گردشگری از بالی، یا جزیره خدایان حیف است دیدار تماشایی از معبد Tanah Lot را که تنها در 20 کیلومتری منطقه معروف کوتا و در روستایی به نام برابان ( Beraban) جاخوش نموده است، نادیده بگیرید.

پیشینه ساخت معبد Tanah Lot ( تانا لوت)

ابتدا در رابطه با نام معبد Tanah Lot باید بدانید که در زبان مردمان بالی، تانا معنای سرزمینی است که معبد را در خود جای داده و لوت از نظر معنای لغوی، خشکی میان آبها را گویند. نقل قول کرده اند که در سال 1489 مردی  مقدس، هنگام قدم زدن در جنوب غربی سواحل بالی به این صخره بزرگ برخورد. کشیش آنجا را مکانی مناسب جهت عبادات و برگزاری مناسک دین هندو، در نظر گرفت. بنابراین تمامی شب را به عبادت بر صخره گذراند و سپس معبد Tanah Lot  در قرن پانزدهم میلادی در همان محل ساخته شد. بخاطر موقعیت مکانی خاص معبد که نمایی از عرفان و معرفت را در بر دارد، معبد Tanah Lot  به عنوان جاذبه ای مهم در گردشگری جزیره  است. البته در دیدار از  معبد Tanah Lot، شما فقط می توانید نمای بیرونی آن را تماشا کنید.  اما اگر در هنگام انجام مراسم پرجاذبه عبادی و مذهبی آیین هندو، در معبدTanah Lot حضور یابید، موضوع چندان خالی از لطف نیست.

معبد Tanah Lot معبدی در امواج

تنها راه ارتباطی معبد  با خشکی، پلی ساخته شده از صخره های مرجانی به طول 20 متر است. در هنگام مد با بالا آمدن آب، معبد در آبها فرو می رود و شما فقط در هنگام پایین رفتن آب، موفق به عبور از پل سنگی و مشاهده نزدیک معبد خواهید شد. البته مطمئن باشید که در پیرامون سواحل زیبای این معبد پرجاذبه، امکان اسب سواری، بازی گلف، یک پیاده روی مفرح و تماشای رقص های سنتی مردمان بالی فراهم است.

سخن پایانی:

با تیم آموزش دیده و حرفه ای در جهانگردی و طبیعت گردی آژانس گیتاگشت، در تور بالی راهی جزیره یکتای بالی بشوید آنگاه تماشاگر آسمان معبد Tanah Lot که در هنگامه زیبایی از موج و رنگین کمان قرمز و نارنجی در غروب خورشید به تقلا افتاده است، باشید. دقایقی با لذت از هیجان انگیز ترین دورنمای  زیبای معبد Tanah Lot بگذرانید و هرگز سپاس از خالق این معجزه خلقت را، به فراموشی نسپارید.

نظر دادن

درباره گیتاگشت

 

شرکت خدمات مسافرت هوایی و گردشگری گیتاگشت در سال ۱۳۸۳ تأسیس گردید و هم اکنون با پرسنل مجرب و حرفه‌ای در صنعت گردشگری در دو شعبه و با قراردادن اصل مشتری مداری و جلب رضایت حداکثری در سرلوحه امور خود قدم به عرصه دنیای زیبا ولی پیچیده گردشگری نهاد.

مدیران مجموعه گیتاگشت با پرهیز از بزرگنمایی و شعارزدگی در کمال واقع‌بینی به مسئولیت سنگین و حساس خود اذعان داشته و دارند. کلیه پرسنل و مدیران موظف‌اند تا با شناسائی نواقص و نقاط ضعف مجموعه در صدد رفع آنها برآمده و در برآوردن خواسته‌های مشتریان کمال حساسیت و توجه را مد نظر قرار دهند.

تماس با ما

 

ico2 دفتر مرکزی: خیابان سهروردی جنوبی، خیابان ملک، نبش کوچه فرهومند، پلاک یک، طبقه یک، واحد 3

تلفن: 88401071-021

ico2 شعبه نیاوران: خیابان باهنر(نیاوران)، پایین تر از سه راه یاسر، پلاک 252، مجتمع آوا نیاوران یک، واحد 102

تلفن: 26851060-021

ارتباط با مدیریت: 1460345-0912  Info@GitaGasht.com

1n

این پکیج را برای دوستان خود بفرستید

1a

این صفحه را برای دوستان خود بفرستید

1n

این پکیج را برای دوستان خود بفرستید

1a

این صفحه را برای دوستان خود بفرستید

منو موبایلی

تماس بگیرید