معبد فیل ها

معبد فیل ها : 

غاری شگفت انگیز به نام معبد فیل ها

اگر تاکنون نامی از معبد فیل ها نشنیده اید، این بار ما قصد گردشگری از این معبد شگفت انگیز را داریم. تعجب نکنید، در معبد فیل ها کوچکترین اثری از فیل نخواهید دید. اما باید بدانید که این معبد واقعی است و فیل در آئین هندو مقدس است. لذا معبد فیل ها در مرکز جزیره زیبای بالی، درست در فاصله شش کیلومتری از منطقه عبود (Ubud)، بر روی یک تپه ساحلی ساخته شده است. البته شما می توانید محل دقیق جاذبه توریستی معبد را، در ضلع غربی روستایی به نام بدولو (Bedulu)، ببینید. معبد فیل ها در تور بالی، به عنوان یکی از مکان های جالب توجه گردشگران است. همچنین بدانید که بنای تاریخی و باستانی معبد فیل ها با محیط اعجاب آور پیرامون خود شامل حوضچه های منشأ یافته از آب چشمه، یکی از زیباترین چشم اندازهای بالی را می سازد.

معماری و ساخت درونی بنای معبد فیل ها

در ورودی صخره ای معبد فیل ها، با منظره ناخوشایندی مواجه خواهید شد. حکاکی تصویر یک صورت که دهان بازش بر رعب و وحشت افراد می افزاید. از تندیس خدای هندوها (Ganesha)، همچنین وجود عبادتگاه ویژه شیوا یکی دیگر از خدایان هندو، می توان حدس زد که معبد به هندوها تعلق دارد. قدمت بنای معبد فیل ها را، به قرن یازدهم میلادی نسبت می دهند. تندیس ها و کنده کاری ها درون غار، آنچنان رنگ و نمایی از شگفتی دارد که ناخودآگاه انگشت حیرت به دهان خواهید برد. در ورود به داخل معبد، شما شاهد یک استخر آب هستید. در پیرامون استخر هفت مجسمه زیبا، به نشانی از فرشتگان هندو قرار دارند. همچنین در درون غار سه بت سنگی خواهید دید که البته مجسمه ها توسط پارچه های قرمز، زرد و سیاه رنگ پوشانده شده اند. ضمناً در تور بالی شما می توانید نشانی از حکاکی های خاص، بر دیواره های غار ببینید و از این گردشگری لذت ببرید.

عبادتگاه  بودائیان و هندوها در معبد فیل ها

معبد پر از شگفتی فیل ها، به نام گوا گاچاه (Goa Gajah) نامیده می شود. همچنین اتاق هایی نیز جهت مدیتیشن در این معبد وجود دارد. بخش شمالی معبد با توجه به طراحی فضا، حالتی از معبد بودائیان دارد. در حالی که نمای جنوبی معبد، زنده کننده عبادتگاهی، جهت مناسک مذهبی هندو ها می باشد. راستی در دیدار از این جاذبه خصوصاً اگر خانم هستید، سعی کنید لباسهای مناسب بپوشید و از پوشیدن لباسهای کوتاه و یا حتی آستین کوتاه خودداری نمایید.

کلام پایانی:

به همراه تیم خاص آژانس گیتاگشت به سفری جذاب و مهیج در تور بالی، به منظور دیدار و شناخت ناشناخته های بالی بروید. آنگاه در دیدار از جاذبه تماشایی معبد فیل ها، به ثبت ماندگار خاطرات شیرین سفر دست بزنید.

نظر دادن

درباره گیتاگشت

 

شرکت خدمات مسافرت هوایی و گردشگری گیتاگشت در سال ۱۳۸۳ تأسیس گردید و هم اکنون با پرسنل مجرب و حرفه‌ای در صنعت گردشگری در دو شعبه و با قراردادن اصل مشتری مداری و جلب رضایت حداکثری در سرلوحه امور خود قدم به عرصه دنیای زیبا ولی پیچیده گردشگری نهاد.

مدیران مجموعه گیتاگشت با پرهیز از بزرگنمایی و شعارزدگی در کمال واقع‌بینی به مسئولیت سنگین و حساس خود اذعان داشته و دارند. کلیه پرسنل و مدیران موظف‌اند تا با شناسائی نواقص و نقاط ضعف مجموعه در صدد رفع آنها برآمده و در برآوردن خواسته‌های مشتریان کمال حساسیت و توجه را مد نظر قرار دهند.

تماس با ما

 

ico2 دفتر مرکزی: خیابان سهروردی جنوبی، خیابان ملک، نبش کوچه فرهومند، پلاک یک، طبقه یک، واحد 3

تلفن: 88401071-021

ico2 شعبه نیاوران: خیابان باهنر(نیاوران)، پایین تر از سه راه یاسر، پلاک 252، مجتمع آوا نیاوران یک، واحد 102

تلفن: 26851060-021

ارتباط با مدیریت: 1460345-0912  Info@GitaGasht.com

1n

این پکیج را برای دوستان خود بفرستید

1a

این صفحه را برای دوستان خود بفرستید

1n

این پکیج را برای دوستان خود بفرستید

1a

این صفحه را برای دوستان خود بفرستید

منو موبایلی

تماس بگیرید