Pura Besakih

پورا بساکی : 

Pura Besakih معبدی مقدس و زیبا در بالی

Pura Besakih (پورا بساکی) یکی از معابد مقدس هندوها است که در دورنمایی از نهرها، تپه های زیبا و شالیزارهای دوست داشتنی برنج، محاصره شده است. اما شما می توانید Pura Besakih این مقدس ترین و قدیمیترین معبد بالی را، در جزیره بالی در فاصله 45 کیلومتری از روستای کوتا Kota بیابید. آنگاه می بیند که معبد نمای با عظمت خود را، در بلندای 1000 متری از سطح دریا بر کوهپایه های آتشفشانی کوه بلند چنونگ آگونگ (Gunung Agung) در منطقه بساکیه گسترده است. در تور بالی با آژانس گیتاگشت، راهی این جاذبه تماشایی خواهید شد. آنگاه لحظاتی را به حالت مدیتیشن در محیط پر معرفت و عرفانی Pura Besakih می گذرانید و از گذران لحظات، لذتی وافر خواهید برد.

معماری هیجان انگیز  و تماشایی Pura Besakih

اطراف Pura Besakih   در چشم انداز زیبای پیرامون معبد، دستفروشان، همچنین بازارهای محلی را می بینید که از شما دعوت به خرید سوغاتی می نمایند. حالا زمان آن رسیده است که از پله های معبد که نمایی قدیمی ولی پر از معرفت را به نمایش می گذارد، بالا بروید. آنگاه از طریق دروازه های معبد، به حیاط آن راه می یابید. جای تعجب است که قدمت بیش از هزار ساله  Pura Besakih، مانعی جهت انجام مراسم مهم و مناسک عبادی هندوها نمی گردد. با سخن آخر بخوبی درمی یابید که Pura Besakih، معبدی متعلق به هندوهای پیرو آیین هندوئیسم می باشد.

بهتر است بدانید که بیشتر از هفتاد مراسم مخصوص هندوها، در این معبد برگزار می شود. اگر شانس به یاری شما بشتابد و بتوانید همزمان با وقوع یکی از این مراسم در Pura Besakih حضور پیدا کنید، شاهد تشریفات جالبی از آیین هندو خواهید بود. راستی معبد بساکی را، معبد مادر نیز می گویند زیرا بیشتر از هشتاد معبد کوچک و بزرگ را در خود جای داده است.

دیگر مشخصات جالب توجه معبد بساکی

مردم پیرو آیین هندو بالی بر این عقیده اند که معبد بساکی یکی از 9 معبد جزیره بالی است که شر و نگون بختی را از آنان دور می دارد. اما جالب است بدانید که نام معبد از خدای اژدهایی که در اعماق کوه آگونگ زندگی می کند، منشأ یافته است. معبد در سال 1995 به عنوان میراث فرهنگی جهانی، به ثبت رسید.

سخن آخر:

ممکن است بعد از تماشای معبد بساکی و تماشای مناظر سرسبز و بکر طبیعت، احساس گرسنگی بنمایید. بنابراین بدانید که در نزدیکی معبد بساکی، رستورانها و کافه های زیادی با ارائه غذاهای تازه محلی و نوشیدنی های خوش طعم، در انتظار سرو خوراکی های خوشمزه هستند. بنابراین با استفاده از خدمات لوکس و خاص آژانس گیتاگشت در تور بالی و دیدار از Pura Besakih ، بخورید و از لحظات بودن در جزیره بالی لذت ببرید.

نظر دادن

درباره گیتاگشت

 

شرکت خدمات مسافرت هوایی و گردشگری گیتاگشت در سال ۱۳۸۳ تأسیس گردید و هم اکنون با پرسنل مجرب و حرفه‌ای در صنعت گردشگری در دو شعبه و با قراردادن اصل مشتری مداری و جلب رضایت حداکثری در سرلوحه امور خود قدم به عرصه دنیای زیبا ولی پیچیده گردشگری نهاد.

مدیران مجموعه گیتاگشت با پرهیز از بزرگنمایی و شعارزدگی در کمال واقع‌بینی به مسئولیت سنگین و حساس خود اذعان داشته و دارند. کلیه پرسنل و مدیران موظف‌اند تا با شناسائی نواقص و نقاط ضعف مجموعه در صدد رفع آنها برآمده و در برآوردن خواسته‌های مشتریان کمال حساسیت و توجه را مد نظر قرار دهند.

تماس با ما

 

ico2 دفتر مرکزی: خیابان سهروردی جنوبی، خیابان ملک، نبش کوچه فرهومند، پلاک یک، طبقه یک، واحد 3

تلفن: 88401071-021

ico2 شعبه نیاوران: خیابان باهنر(نیاوران)، پایین تر از سه راه یاسر، پلاک 252، مجتمع آوا نیاوران یک، واحد 102

تلفن: 26851060-021

ارتباط با مدیریت: 1460345-0912  Info@GitaGasht.com

1n

این پکیج را برای دوستان خود بفرستید

1a

این صفحه را برای دوستان خود بفرستید

1n

این پکیج را برای دوستان خود بفرستید

1a

این صفحه را برای دوستان خود بفرستید

منو موبایلی

تماس بگیرید