Ayutthaya

یادواره ای از عظمت و شکوه سیام در ویرانه های Ayutthaya : 

در سفری سراسر خاطره و جذابیت به قلب تاریخ تایلند در جنوب شرقی آسیا، بر خرابه های Ayutthaya قدم می گذاریم. به Ayutthaya می آییم تا شاهدی باشیم بر شکوه گذشته یک ملت که مورد غارت قرار گرفت و حتی عظمت تاریخی آثار آن را نیز به سخره گرفته و نابود کردند. اما بقایای معابد و کاخ های ویران Ayutthaya همچنان از شوکت و مهابت تاریخ گذشته سیام، فریاد درد آلوده ای را سر می دهد. امروزه تماشای همین ویرانه ها نیز به منزله جاذبه ای تماشایی، گردشگران بسیاری را به Ayutthaya فرا می خواند. با ما در بررسی Ayutthaya همراه باشید.

پارک آیوتایا (Ayutthaya Park)

در شهر آیوتایا پارکی زیبا با چشم اندازی بی نظیر از فضای سرسبز و آسمان آبی به نام Ayutthaya وجود دارد. این پارک در نمایی شوق انگیز  به محاصره روح نواز و دلچسب سه رودخانه در آمده است. پارک باستان شناسی را در قلب شهر Ayutthaya، پایتخت قبلی تایلند که سیام نامیده می شد، خواهید دید. باید بدانید که Ayutthaya شامل 400 معبد است که این معابد بوسیله سلسله امپراطوری Ayutthaya ساخته شده است. شهر که پایتخت سیاسی و اقتصادی تایلند بود، سرانجام در جنگ با کشور برمه تسخیر شد. معابد و آثار باستانی آن تخریب و به خرابه ای تبدیل شد. البته  آیوتایا، در سال 1991 جزء فهرست میراث جهانی یونسکو، ثبت شد.

دیدار از برخی معابد در آیوتایا

شما می توانید در ساحل غربی رودخانه چائو فرایا (Chao Phraya) شاهد یک معبد بودایی به نام وات چاواتاتانارام (Wat Chaiwatthnaram) باشید، که با نقاشی هایی از زندگی بودا رخ نمایی می کند. همچنین زمانی در پیرامون آن 120 مجسمه بودا که با لباس نارنجی رنگ نشسته بودند، دیده می شد. این معبد یک معبد سلطنتی محسوب می شد که پادشاه و فرزندان او، در آن مراسم مذهبی را بجا می آوردند. نزدیک بودن این معبد به رودخانه باعث توقف قایق های گردشگری و خوردن یک شام در شب که چراغ های معبد روشن است، می شود. تماشای غروب خورشید نیز از این منطقه، لطف خود را دارد. همچنین معبد وات لوکایاسوتا (Wat Loka Ya Sutha) شامل یک مجسمه بودا به طول 42 متر و در ارتفاع 8 متری است. مجسمه بوسیله پارچه نارنجی رنگ پوشانده می شود. همچنین سر بودا را می بینید که توسط دست راست او حمایت می شود و بر روی جوانه های نیلوفر آبی قرار دارد.

سخن آخر:

اگر در تور تايلند همسفر خاص آژانس مجرب صنعت گردشگری گیتاگشت هستید، تماشای گنجینه باستان شناسی تایلند را از دست ندهید. در تور تایلند گیتاگشت به دیدار پارک Ayutthaya رفته و از دیدار معابد، صومعه ها و مجسمه های باستانی تایلند، سیری به تاریخ گذشته آن، سیام داشته باشید.

نظر دادن

درباره گیتاگشت

 

شرکت خدمات مسافرت هوایی و گردشگری گیتاگشت در سال ۱۳۸۳ تأسیس گردید و هم اکنون با پرسنل مجرب و حرفه‌ای در صنعت گردشگری در دو شعبه و با قراردادن اصل مشتری مداری و جلب رضایت حداکثری در سرلوحه امور خود قدم به عرصه دنیای زیبا ولی پیچیده گردشگری نهاد.

مدیران مجموعه گیتاگشت با پرهیز از بزرگنمایی و شعارزدگی در کمال واقع‌بینی به مسئولیت سنگین و حساس خود اذعان داشته و دارند. کلیه پرسنل و مدیران موظف‌اند تا با شناسائی نواقص و نقاط ضعف مجموعه در صدد رفع آنها برآمده و در برآوردن خواسته‌های مشتریان کمال حساسیت و توجه را مد نظر قرار دهند.

تماس با ما

 

ico2 دفتر مرکزی: خیابان سهروردی جنوبی، خیابان ملک، نبش کوچه فرهومند، پلاک یک، طبقه یک، واحد 3

تلفن: 88401071-021

ico2 شعبه نیاوران: خیابان باهنر(نیاوران)، پایین تر از سه راه یاسر، پلاک 252، مجتمع آوا نیاوران یک، واحد 102

تلفن: 26851060-021

ارتباط با مدیریت: 1460345-0912  Info@GitaGasht.com

1n

این پکیج را برای دوستان خود بفرستید

1a

این صفحه را برای دوستان خود بفرستید

1n

این پکیج را برای دوستان خود بفرستید

1a

این صفحه را برای دوستان خود بفرستید

منو موبایلی

تماس بگیرید