هفت قانون امنیت در سفر که هر مسافری باید آن را بداند

مهم نیست سنتان چقدر است، چقدر تاکنون مسافرت رفته اید، تا چه اندازه در مورد مقصد هیجان زده هستید، به هر صورت بازدید از یک شهر خارجی بزرگ چالش های خود را دارد. در ابتدا مسافران ممکن است از بودن در یک مکان کاملا ناآشنا و با افرادی که به زبان دیگری صحبت می کنند کمی احساس عدم آرامش کنند. نکات امنیت در سفر زیر به شما کمک می کند تا در هنگام بازدید از یک مکان ناآشنا احساس امنیت بیشتری کنید.

از قانون 5 ثانیه تبعیت کنید

معمولا حدود 5 ثانیه طول می کشد تا به فردی اعتماد کنید. اگر چنین حسی به شما دست نداد احتمالا حق با شماست. از فرد مقابل برای ادامه گفتگو پوزش بطلبید و یا به طور مودبانه کمک او را رد کنید. سپس فرد دیگری را برای کمک بیابید.

از مکان های ممنوعه اجتناب کنید

یکی از نکات مهم امنیت در سفر این است که پیش از رفتن به یک شهر تحقیق کنید آیا مکان های ممنوعه ای در آن وجود دارد. چرا از قبل؟ چون احتمالا نمی خواهید در آنجا هتل رزرو کنید. از Google Street View می توانید برای بررسی اطراف هتل استفاده کنید.

مسیر رسیدن به مقصد خود را تعیین کنید

زمانی که به مقصد می رسید وقت این نیست که به سرعت به سراغ نقشه رفته و یا یک نفر را بیابید تا به شما مسیر رفتن به مقصد مورد نظر را نشان دهد. اگر خوش شانس باشید می توانید یک ایستگاه اطلاعات توریست بیابید و یا از یک نفر محلی کمک بگیرید ولی ممکن است به همان اندازه هم شانس نیاورید و سوار یک تاکسی قدیمی و کثیف و یک راننده نه چندان جذاب که نیت خوبی هم ندارد شوید. به همین خاطر از نکات امنیت در سفر این است که تمام روش های حمل و نقل رسیدن به مقصد مورد نظر خود را از قبل در نظر بگیرید.

جواهرات کمتر با خود همراه داشته باشید

اگر یک مسافر کم خرج هستید و فقط چند دلار در کیف پول خود دارید جواهرات کمی به خود آویزان کنید تا نظر سارقین را به خود جلب نکنید. یکی از مهم ترین نکات امنیت در سفر حفظ امنیت جانی و مالی شماست. به همین خاطر چیزهای باارزش خود را در منزل بگذارید و فقط یک ساعت ساده و یا یک زنجیر ساده به مچ خود ببندید. حتی اگر بدون آن برهنه به نظر می رسید اما باز هم بهتر است آن تکه الماس را در خانه بگذارید.

 هنگام رد شدن از خیابان به اطراف نگاه کنید

زمانی که در استرالیا هستید ماشین ها از سمت راست حرکت می کنند. در بقیه کشورها ممکن است در جهت برعکس حرکت کنند. ممکن است حتی مسیرهای عابر پیاده و یا علائم راهنمایی نیز تنها در حد پیشنهاد باشند و به عنوان قوانین جدی خیابان در نظر گرفته نشود. اگر به خیابانی وارد می شوید که دارای ترافیک دیوانه کننده است (مثل هانوی) بهتر است از یک فرد محلی کمک بگیرید. آنها 100 بار بیشتر تجربه دارند و می توانند در بین ماشین ها شما را ایمن نگه دارند. درست پشت سر آنها حرکت کنید و هر کاری انجام داند شما نیز انجام دهید.

برای حفظ امنیت در سفر بیشتر هشیار باشید

شما ممکن است در سفر خود دچار هیجان شده باشید و یا از مسافرت طولانی کمی دچار خواب آلودگی باشید درست همینجاست که ممکن است یک طعمه خوب برای دزدان و جیب برها بشوید. یکی دیگر از نکات امنیت در سفر این است که هر زمان که خارج می شوید مراقب وسایلتان باشد و حواستان به اطراف باشد.

منبع : escape

درباره گیتاگشت

 

شرکت خدمات مسافرت هوایی و گردشگری گیتاگشت در سال ۱۳۸۳ تأسیس گردید و هم اکنون با پرسنل مجرب و حرفه‌ای در صنعت گردشگری در دو شعبه و با قراردادن اصل مشتری مداری و جلب رضایت حداکثری در سرلوحه امور خود قدم به عرصه دنیای زیبا ولی پیچیده گردشگری نهاد.

مدیران مجموعه گیتاگشت با پرهیز از بزرگنمایی و شعارزدگی در کمال واقع‌بینی به مسئولیت سنگین و حساس خود اذعان داشته و دارند. کلیه پرسنل و مدیران موظف‌اند تا با شناسائی نواقص و نقاط ضعف مجموعه در صدد رفع آنها برآمده و در برآوردن خواسته‌های مشتریان کمال حساسیت و توجه را مد نظر قرار دهند.

تماس با ما

 

ico2 دفتر مرکزی: خیابان سهروردی جنوبی، خیابان ملک، نبش کوچه فرهومند، پلاک یک، طبقه یک، واحد 3

تلفن: 88401071-021

ico2 شعبه نیاوران: خیابان باهنر(نیاوران)، پایین تر از سه راه یاسر، پلاک 252، مجتمع آوا نیاوران یک، واحد 102

تلفن: 26851060-021

ارتباط با مدیریت: 1460345-0912  Info@GitaGasht.com

این پکیج را برای دوستان خود بفرستید
این پکیج را برای دوستان خود بفرستید

منو موبایلی

تماس بگیرید