شعبه مرکزی:02188401071
شعبه نیاوران:02126851060

ده کشور آسان برای مهاجرت

رویای زندگی کردن در کشوری دیگر، می تواند خیلی فریبنده باشد. البته بسته به این هم هست که درحال حاضر کجا زندگی می کنید. 

گرچه امروزه، متاسفانه، انجام مهاجرت به سادگی قبل نیست. چرا که نه تنها کشور های دنیا مجبور به اتخاذ سیاست های راهبردی محدود کننده برای مهاجرت هستند، که در صورت توافق، مقادیر مالی بالایی برای دادن امتیاز مهاجرت، طلب می کنند. با این حال، جنبه های مالی مهاجرت، تنها به حق الزحمه دولت ها محدود نمی شود؛ بلکه هزینه سفر، جابجا کردن دارایی هایتان و اخت شدن با محیط جدید، همه مستلزم هزینه است.

اما قبل از اینکه امیدتان را از دست بدهید، بگوییم کشور هایی هستند که فرایند مهاجرت به آنها ساده تر از معمول است. در اینجا میتوانید 10 امکان برای مهاجرت آسان را بخوانید. گرچه شاید نتوانید در این کشور ها ویزای تبعیت یا همان citizenship بگیرید، اما بسیاری از آنها جاهای خوبی برای یک اقامت دلنشین اند.

easiest immigration (2)

اتریش :

با یک بودجه ی مالی بالا، اتریش، انتخاب مناسبی با هزینه زندگی نسبتا بالا است. اما خوبی آن این است که 10 نوع اجازه اقامت گوناگون ارائه می کند. اگر توانایی پرداخت هزینه هارا دارید، شما احتمالا برای حداقل یک نوع از اجازه های اقامت، دارای صلاحیت خواهید بود. اتریش با کوه های برف گرفته ی آلپ، دره های وحشی و غارهای یخی آبی، مناظر طبیعی زیبایی را داراست. این کشور برای ساکنان‌اش بسیار خشنود کننده است و با وجود زندگی در این استراحتگاه سرسبز، چرا نباشد؟ اتریش کشوری کوچک و دوستداشتنی است که مانند یک دروازه به شهر های بزرگ اروپا، عمل میکند.

شرط اصلی مهاجرت به اتریش این است که شما از کشور خودتان و نه در یک اقامت موقت در اتریش، برای اخذ ویزای مهاجرت اقدام کنید. این امر باعث این میشود که پیدا کردن شغل یا همسر به عنوان بهانه ای برای مهاجرت، سخت تر شود. البته تبصره ای در این مورد برای شهروندان آمریکایی و اتحادیه اروپا که واجد شرایط برای اخذ ویزای نوع D-visa وجود دارد که به آنها فرصت اقامت 6 ماهه در اتریش، برای تکمیل فرایند اقامت دائم را می دهد.

easiest immigration (3)

بلژیک :

کشور دوستداشتنی بلژیک، یکی از کوچکترین کشور های اروپای شمالی است. این کشور سرشار از شهر های زیبا، پر از معماری های مبهوت کننده، طبیعت بکر و جذاب و شکلات های خوشمزه است؛ به اضافه‌ی هنر و موسیقی پررونق و امکانات رفاهی-اجتماعی گوناگون.

برای اخذ اجازه اقامت در بلژیک، شما به یک شغل نیاز دارید. این به نظر کمی قضیه را سخت می کند، چرا که بیشتر کشور ها ترجیح می دهند از بومی ها در اشتغال استفاده کنند تا خارجی ها. البته بلژیک در این مورد آسان‌گیر تر است. شما می توانید برای گرفتن درخواست کار از کشور خودتان اقدام کنید؛ اما بعد از تنها دو هفته کار در بلژیک، به شما اجازه اقامت تعلق می گیرد. البته این امر در ابتدا آنقدر هم ساده نیست. اما هرچه بیشتر در شغل خود باقی بمانید، امکان اخذ اجازه اقامت بالاتر می رود.

easiest immigration (4)

بلیز :

نظرتان راجع به زندگی در جایی پر از درختان نخل، سواحل ماسه ای و دریایی با آب شفاف کریستالی چیست؟ اگر یک کشور انگلیسی زبان با هزینه زندگی بشدت پایین هم باشد چه؟ خب به شما بگوییم که همچین کشوری وجود دارد! کشور بلیز در حدفاصل مکزیک و گواتمالا قرار دارد؛ به کوچکی ویلز در انگلیس، با جمعیتی کمتر از بیکرزفیلد کالیفرنیا است.

بلیز به خارجی ها اجازه اقامت دائم، پس از تنها یک سال زندگی در این کشور را می دهد. برای اینکار می توانید با یک ویزای 30 روزه ی بازدیدی، وارد این کشور شوید و برای 50 هفته، هر ماه ویزای بازدیدی خود را تمدید کنید. با مبلغی در حدود 1000دلار و طی کردن فرایندهای اداری، شما قادر به اخذ ویزای اقامت دائم در بلیز خواهید بود.

اگر به مقررات درج شده در ویزا‌های بازدیدی توجه کنید، میبینید که بر اساس برخی مقررات، فرد بایستی هر 6 ماه، کشور را به مدت دوهفته ترک کند. با اینکار شما می توانید اقامت موقت 50 هفته ای خود در بلیز را تمدید کنید. اگر قصد اقدام برای مهاجرت به این کشور را دارید، بهتر است از همین حالا وکیلی در این کشور استخدام کنید تا در طی مراحل قانونی شما را یاری کند. توجه داشته باشید اگر قصد کار در بلیز را دارید، به یک درخواست کار از طرف کارفرمای بلیزی، احتیاج دارید؛ دست کم تا زمانی که ویزای اقامت دائم‌تان را دریافت کنید.

پس از 5 سال اقامت دائم در بلیز می توانید اقدام به دریافت تبعیت این کشور کنید.

easiest immigration (5)

کانادا :

کانادا به عنوان یکی از دوستانه ترین کشور های دنیا در برخورد با خارجی ها شهرت دارد و این نکته در سیاست های مهاجرتی این کشور عیان است. کانادا به دقت به صلاحیت های تخصصی شما نگاه می کند. اگر شما دارای توانایی های تخصصی یا تحصیلی منطبق با نیاز های روز کانادا هستید، می توانید برای اخذ ویزا از طریق برنامه ی ورود سریع السیر (Express Entry Program) در کمترین زمان ممکن، واجد شرایط باشید. تنها لازم است فرم آنلاینی را پر کنید که در آن امتیاز هایی برای میزان تحصیلات، تجربه ی کار در صنایع و یا توانایی صحبت کردن به فرانسوی، لحاظ شده است. داشتن خانواده در کانادا و یا تجربه تحصیل در این کشور هم، می تواند به شما کمک کند.

easiest immigration (6)

کاستاریکا :

کاستاریکا به خاطر سواحل بی‌ مانند‌اش به همراه خدمات بهداشت و درمان با کیفیت جهانی و رفتار دوستانه مردمش  مدت زیادی است که میزبان مهاجران است. زندگی در کاستاریکا، راحت و بی دردسر است، این کشور حتی ارتش هم ندارد! هزینه زندگی منطقی است و برای یک زوج در حدود 2500 دلار در ماه، در می‌آید.

کاستاریکا برنامه ای برای بازنشستگان دارد که با پرداخت ورودی 1000دلار از درآمد در ماه، میتوان صلاحیت عضویت در آن را بدست آورد؛ در غیر این صورت، شما برای اخذ اقامت دائم و پس از آن، تبعیت کاستاریکا، باید مشغول به کار شوید. به همین دلیل، کاستاریکا شاید آسان ترین کشور در این لیست برای مهاجرت نباشد، اما غیرممکن هم نیست. اگر شما به مهارت هایی مجهز باشید که کاستاریکا نیازمند آن است، می توانید فرایند را سریعتر طی کنید.

easiest immigration (7)

اکوادور :

اگر بکر بودن چشم انداز های طبیعی از ملاک های شماست، اکوادور را انتخاب کنید. این کشور تعداد زیادی رشته کوه زیبا، آتشفشان های متحیرکننده، سواحل بی نظیر و جزایر متنوع دارد. تاریخ در اکوادور با نقاشی های قدیمی شهر های مستعمره و قدیمی تر از آن بناهای باقی مانده از تمدن مایا ها، زنده می شود. تمام اینهارا با هزینه زندگی پایین در اکوادور، می توان تجربه کرد.

برای اینکه رویای زندگی در اکوادور به حقیقت بپیوندد، کافی‌ست در ماه حداقل 800 دلار به صورت متداوم، در بیاورید. به این نوع ویزا، ویزای مستمری (pensioner’s visa) می گویند، البته برای اخذ این ویزا، محدودیت سنی وجود ندارد. پس اگر دارای امتیازات معتبر، پرداخت های پاداشی و یا سایر درآمد های غیر کاری هستید، اکوادور گزینه ی مناسبی برای مهاجرت است. آخرین باری که فقط 800 دلار برای گذران زندگی در کشوری دیگر، ممکن به نظر می رسیده کی بوده؟ تنها همین دلیل، اکوادور را لایق قرار گیری در لیست مهاجرت های آسان میکند.

easiest immigration (8)

مکزیک :

بعضی از قسمت های مکزیک، دچار درگیری های تجارت مواد مخدر است، اما نه همه‌ی آن! هنوز جاهایی در این کشور برای لذت بردن از مناظر زیبا، سواحل تمیز، شهر های مستعمره تاریخی، کوه های مرتفع و شهر های امروزی، وجود دارد؛ تنوع فوق‌العاده خوراکی های بومی را هم فراموش نکنید!

یک راه عالی برای شروع زندگی در مکزیک، اخذ ویزای اف ام ام (FMM visa) است. این ویزا خریدنی است و در هر فرودگاه یا منطقه مرزی با 21 دلار قابل تهیه می‌باشد. این ویزا 6 ماهه است اما بعد از مدت مشخص می توان آنرا به صورت نامحدود تمدید کرد. نکته بد اینجاست که شما با ویزای اف ام ام، قادر به اشتغال در مکزیک نخواهید بود؛ گرچه انتخاب های زیادی برای اخذ ویزای اقامت موقت دارید که بدون نیاز به هزینه زیاد، در دسترس اند. داشتن جایگاه تخصصی، اهمیت زیادی در یافتن ویزای اقامت در مکزیک ندارد. شما ممکن از به صورت موقت از کشور بیرون شوید تا ویزای اقامتی مناسب خود را پیدا کنید.

easiest immigration (9)

نیکاراگوئه :

نیکاراگوئه کشوری فوق العاده زیبا است که در میان دو خط ساحلی دست نخورده و بکر قرار گرفته. نیکاراگوئه هم برنامه بازنشستگی شبیه به برنامه اکوادور دارد. برای ورود به این برنامه شما باید ثابت کنید که حداقل 600دلار در ماه درآمد دارید. در این برنامه شما باید حداقل 45سال داشته باشید، که شرایط احراز آن بسته به درآمد شما، متغیر است. البته برای کسب صلاحیت برنامه بازنشستگی، شما نباید به صورت کامل بازنشسته شده باشید. دولت نیکاراگوئه، شرایط شغلی را با تسامح زیاد تعریف میکند. مثلا صاحبان رستوران ها یا هتل های کوچک، شاغل به حساب نمی آیند؛ یا اگر شما برای یک شرکت غیر نیکاراگوئه ای به صورت مستقل و آزاد کار کنید، باز هم شاغل به حساب نمی آیید.

easiest immigration (10)

پاناما :

پاناما، یک ملت مستقل در آمریکای مرکزی است که طبیعتی شبیه به فلوریدا دارد؛ تعداد زیادی انگلیسی زبان در پاناما زندگی می کنند و پول رایج، دلار است. این کشور به دارا بودن صلح و توسعه فراگیر مشهور است.

دوباره، ویزای بازنشستگی، یکی از راه های محبوبی است که مردم برای زندگی در پاناما استفاده میکنند. شرط اخذ این ویزا، درآمد 1000دلاری در ماه است. برای جوان‌تر ها، یک سپرده ی 5000دلاری در بانک های پاناما، در ورودی به سمت اخذ ویزای اقامت دائم در این کشور است. اگر شما از یکی از 50 کشور "دوست" که برای دولت پاناما تعریف شده بیایید، تنها کار برای اقامت در این کشور، پیدا کردن کار است.

easiest immigration (11)

پاراگوئه :

اقامت در پاراگوئه بسیار آسان است؛ بیشتر به خاطر اینکه این کشور آمریکای جنوبی، از چند جهت محاط در خشکی است. از جنوب به آرژانتین میرسد و از شرق به برزیل منتهی می‌شود. تاریخ پاراگوئه تاریخ جنون آمیزی است؛ اما امروزه، این کشور کاملا استقلال یافته، بخاطر رفتار دوستانه مردم‌اش، مناظر زیبای طبیعی اش و هزینه پایین زندگی، میتواند بسیار لذت‌بخش باشد.

از آنجایی که مطالبه مالی این کشور برای مهاجرت، بسیار ناچیز است، اخذ اقامت راحت است. تنها باید مبلغی به عنوان سپرده در بانک های پاراگوئه بگذارید؛ چیزی در حدود حداقل 35برابر مبلغ پایه در ماه به عنوان  کارمزد، اما نترسید. این مبلغ در کل تنها 4500-5500 دلار آمریکا در‌می‌آید. پس از آن می توانید به پاراگوئه نقل مکان کنید، اما تا پیش از سه سال زندگی در آن، امکان اخذ تبعیت این کشور را ندارید. فرایند های اداری در پاراگوئه به نسبت، کند هستند. پس آماده‌ی انتظار برای اعلام نتیجه ی نهایی درخواست‌تان باشید.

 

این از 10 انتخاب شما برای مهاجرت، برای کدام یک از آنها چمدان‌تان را بسته اید؟ خوبی هرکدام از آنها این است که می توانید برای یک مدت طولانی به بازدید آنها بپردازید. پس شما فرصت خوبی برای آشنایی با فرهنگ آنها دارید تا ببینید به علایق شما برای زندگی در کشوری تازه، نزدیک است یا نه. مهاجرت دقیقا "آسان" نیست؛ اما آنطور که مردم فکر می کنند "سخت" هم نیست اگر که با یک آماده سازی مناسب و روحیه ماجراجویی پیش بروید.
منبع: immigrationdo

 • xkessejomx

  گیتاگشت - ده کشور آسان برای مهاجرت axkessejomx [url=http://www.gq23zdtr504is160420nc77lf9jqi54ts.org/]uxkessejomx[/url] xkessejomx http://www.gq23zdtr504is160420nc77lf9jqi54ts.org/

  2020-12-04 01:15:36
  hkqdhob@outlook.com
 • ttgzezjbwc

  گیتاگشت - ده کشور آسان برای مهاجرت [url=http://www.ga2m6mxi0w5rr6xb19yvl92p0772w339s.org/]uttgzezjbwc[/url] ttgzezjbwc http://www.ga2m6mxi0w5rr6xb19yvl92p0772w339s.org/ attgzezjbwc

  2021-01-04 07:50:49
  kzxabrc@outlook.com
 • vrbvktbzo

  گیتاگشت - ده کشور آسان برای مهاجرت vrbvktbzo http://www.ge43y673rv5te9384hqt62jpxr16s70os.org/ [url=http://www.ge43y673rv5te9384hqt62jpxr16s70os.org/]uvrbvktbzo[/url] avrbvktbzo

  2021-01-07 00:41:23
  yeoqypw@outlook.com
 • qbmncphfgc

  گیتاگشت - ده کشور آسان برای مهاجرت aqbmncphfgc qbmncphfgc http://www.g61fk3uv991hg47x5tr1l81viag10z78s.org/ [url=http://www.g61fk3uv991hg47x5tr1l81viag10z78s.org/]uqbmncphfgc[/url]

  2023-10-21 01:48:31
  trpfbuo@outlook.com
 • ijigyqzmc

  گیتاگشت - ده کشور آسان برای مهاجرت [url=http://www.ghwp0c8524x768s8inuqv8d4nmv57904s.org/]uijigyqzmc[/url] aijigyqzmc ijigyqzmc http://www.ghwp0c8524x768s8inuqv8d4nmv57904s.org/

  2023-10-27 02:19:46
  xkbpxtp@outlook.com
 • opikrlprb

  گیتاگشت - ده کشور آسان برای مهاجرت aopikrlprb [url=http://www.g955rfcr117c67k95435vley2to1pk1fs.org/]uopikrlprb[/url] opikrlprb http://www.g955rfcr117c67k95435vley2to1pk1fs.org/

  2023-11-21 01:06:42
  pwzgocs@outlook.com
 • xqckzqcd

  گیتاگشت - ده کشور آسان برای مهاجرت [url=http://www.g56z4domz597m996w6iw5vh8d0x91q7is.org/]uxqckzqcd[/url] axqckzqcd xqckzqcd http://www.g56z4domz597m996w6iw5vh8d0x91q7is.org/

  2023-11-23 22:19:41
  hzejkna@outlook.com
 • htsdxmfqc

  گیتاگشت - ده کشور آسان برای مهاجرت [url=http://www.gg707653k3309azizj1ytd3v2cqc2z82s.org/]uhtsdxmfqc[/url] ahtsdxmfqc htsdxmfqc http://www.gg707653k3309azizj1ytd3v2cqc2z82s.org/

  2023-12-19 08:57:32
  umkadoo@outlook.com
 • obyefpftv

  گیتاگشت - ده کشور آسان برای مهاجرت obyefpftv http://www.gp119oysmd8503j31f4344cfu57ho1aqs.org/ [url=http://www.gp119oysmd8503j31f4344cfu57ho1aqs.org/]uobyefpftv[/url] aobyefpftv

  2024-03-16 03:45:18
  gqupyxm@outlook.com
 • immppbvdt

  گیتاگشت - ده کشور آسان برای مهاجرت aimmppbvdt immppbvdt http://www.g91y2814002lpd10f1wwffo8md5bag90s.org/ [url=http://www.g91y2814002lpd10f1wwffo8md5bag90s.org/]uimmppbvdt[/url]

  2024-04-26 16:27:38
  mfeeimf@outlook.com

نظر دادن

درباره گیتاگشت

 

شرکت خدمات مسافرت هوایی و گردشگری گیتاگشت در سال ۱۳۸۳ تأسیس گردید و هم اکنون با پرسنل مجرب و حرفه‌ای در صنعت گردشگری در دو شعبه و با قراردادن اصل مشتری مداری و جلب رضایت حداکثری در سرلوحه امور خود قدم به عرصه دنیای زیبا ولی پیچیده گردشگری نهاد.

مدیران مجموعه گیتاگشت با پرهیز از بزرگنمایی و شعارزدگی در کمال واقع‌بینی به مسئولیت سنگین و حساس خود اذعان داشته و دارند. کلیه پرسنل و مدیران موظف‌اند تا با شناسائی نواقص و نقاط ضعف مجموعه در صدد رفع آنها برآمده و در برآوردن خواسته‌های مشتریان کمال حساسیت و توجه را مد نظر قرار دهند.

گیتاگشت همراه همیشگی شما

واتساپ
Close and go back to page

تماس با ما

 

ico2 دفتر مرکزی: خیابان سهروردی جنوبی، خیابان ملک، نبش کوچه فرهومند، پلاک یک، طبقه یک، واحد 3

تلفن: 88401071-021

ico2 شعبه نیاوران: خیابان باهنر(نیاوران)، پایین تر از سه راه یاسر، پلاک 252، مجتمع آوا نیاوران یک، واحد 102

تلفن: 26851060-021

ارتباط با مدیریت: 1460345-0912  Info@GitaGasht.com

این پکیج را برای دوستان خود بفرستید
این پکیج را برای دوستان خود بفرستید

منو موبایلی

تماس بگیرید