معبد آما

معبد آما معبدی در مناظر زیبا، همراه با سکوت و آرامش : 

معبد آما را در جنوب شرقی شبه جزیره ماکائو، واقع بر جنوب چین و در ناحیه جنوب شرقی قاره آسیا در سکوت و آرامشی تماشایی خواهید دید. باید بدانید که معبد آما بنا بر گفته بسیاری حتی پیش از آنکه ماکائویی باشد، وجود داشته است. حتی اعتقاد بر این است که نام ماکائو از چینی معبد آما که به معنای خلیج آما می باشد، اخذ شده است. همان خلیجی که معبد A-Ma بر آن قامت گشوده است. در بررسی معبد آما، با ما همراه باشید.

معبد آما (A-Ma Tample)

سال ساخت معبد را در زمان سلسله مینگ، در 1488 می دانند. علت ایجاد معبد آما، را جهت گرامیداشت الهه  مقدس دریا به نام مازو (Mazu) می پندارند. اعتقاد دارند که این الهه که لین مو (Lin Mo) نام داشت، در شهر پویان مربوط به استان فوجیان (Fujian) بدنیا آمده بود. او را در قیاس با سایر فرزندان، زبده تر و با درایت بیشتری می دیدند. حتی گفته می شود که او بر اسرار و رموز سرنوشت خوب یا بد، واقف بود و حتی پس از مرگ نیز، کمک های زیادی از جانب لین مو، به بازرگانان و ماهیگران انجام می گرفت. بدین ترتیب شر و مصیبت را از افراد برمی گرداند و به امنیت و خیر تبدیل می کرد.

فضای درونی معبد آما

شما با عبور از دروازه معبد با یک مسیر پیچ در پیچ، به یک تالار می رسید که در آن مجسمه ای از مازو برای پرستش قرار دارد. قدمت تاریخی این تالار بیشتر از تالارهای دیگر است. باید بدانید در واقع معبد که تلفیقی از هنر  معماری باستانی  چین می باشد، از شش بخش متشکل است. این نواحی هریک، در هماهنگی کامل با مجموعه مرتب و منظم معبد قرار دارند. برخی از قسمتهای معبد، به نامهای تالار یادبود، تالار خیرخواهی، تالار نماز و... نامیده می شود. همچنین  بدانید که این مجموعه، نشانگر معماری قدیمی و به عنوان مظهری از فرهنگ غنی چینی نیز شناخته می شود. هر سال با شروع سال جدید چینی و زادروز تولد مازو، معبد از جمعیت زن و مرد انباشته می شود. مردم در معبد آما بخور داده و برای پیدا کردن ثروت دعا می کنند.

سخن آخر:

در تور لوکس هنگ کنگ و ماکائو با گزینش آژانس معتبر گردشگری گیتاگشت، به دیدار معبد آما بروید. از آنجا که هر سفر شما را با تجاربی گرانقدر مواجه می سازد، اینبار در بازدید از معبد آما از فرهنگ غنی چینی، به کوله بار  خاطرات سفر افزون سازید.

نظر دادن

درباره گیتاگشت

 

شرکت خدمات مسافرت هوایی و گردشگری گیتاگشت در سال ۱۳۸۳ تأسیس گردید و هم اکنون با پرسنل مجرب و حرفه‌ای در صنعت گردشگری در دو شعبه و با قراردادن اصل مشتری مداری و جلب رضایت حداکثری در سرلوحه امور خود قدم به عرصه دنیای زیبا ولی پیچیده گردشگری نهاد.

مدیران مجموعه گیتاگشت با پرهیز از بزرگنمایی و شعارزدگی در کمال واقع‌بینی به مسئولیت سنگین و حساس خود اذعان داشته و دارند. کلیه پرسنل و مدیران موظف‌اند تا با شناسائی نواقص و نقاط ضعف مجموعه در صدد رفع آنها برآمده و در برآوردن خواسته‌های مشتریان کمال حساسیت و توجه را مد نظر قرار دهند.

تماس با ما

 

ico2 دفتر مرکزی: خیابان سهروردی جنوبی، خیابان ملک، نبش کوچه فرهومند، پلاک یک، طبقه یک، واحد 3

تلفن: 88401071-021

ico2 شعبه نیاوران: خیابان باهنر(نیاوران)، پایین تر از سه راه یاسر، پلاک 252، مجتمع آوا نیاوران یک، واحد 102

تلفن: 26851060-021

ارتباط با مدیریت: 1460345-0912  Info@GitaGasht.com

1n

این پکیج را برای دوستان خود بفرستید

1a

این صفحه را برای دوستان خود بفرستید

1n

این پکیج را برای دوستان خود بفرستید

1a

این صفحه را برای دوستان خود بفرستید

منو موبایلی

تماس بگیرید